XVII EDYCJA KONKURSU ZA NAMI

angelikaSzanowni Państwo,

kolejna edycja przeszła już do historii. Dziękujemy naszym gościom z: Koszalina, Rzeszowa, Łodzi, Warszawy, Białej Podlaskiej, Rumii, Gołdapi i Łap, że zechcieli przyjąć nasze zaproszenie i wspólnie z nami przeżywali święto młodych fotografów.

Mamy nadzieję, że spełniliśmy Państwa oczekiwania, a warsztaty, w których uczestniczyliście, przyniosły Wam nowe doświadczenia i poszerzyły Wasz obszar twórczych poszukiwań. Wierzymy, że ludzie, których poznaliście i znajomości, które zawarliście, okażą się przyczynkiem do nowych projektów, w których realizować się będą młodzieńcze pomysły. Tego sobie i Wam wszystkim życzymy.

Na stronie pojawi się nowa zakładka GALERIA, w której zamieścimy zdjęcia z otwarcia wystawy i wręczenia nagród, a wkrótce zdjęcia i filmy z warsztatów. Zapraszamy również do obejrzenia filmu (ZOBACZ FILM) ze wszystkimi pracami nagrodzonymi i zakwalifikowanymi do Wystawy.

Wszystkim nagrodzonym, którzy nie mogli pojawić się na uroczystości otwarcia, nagrody prześlemy pocztą, a autorom zdjęć przyjętych do ekspozycji - katalog. Laureaci nagrody Kodak Express Foto Centrum proszeni są o kontakt z w/w laboratorium, w celu ustalenia szczegółów przesłania odbitek do wywołania. Nagrodą redakcji „FOTO-KURIER” jest roczna prenumerata miesięcznika - dane laureata już przesłaliśmy, więc wystarczy czekać na pierwszy egzemplarz.

Jeżeli macie Państwo do nas jeszcze jakieś uwagi lub prośby to prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Wkrótce wakacje i zasłużone urlopy, więc życzymy Wam słońca, pogody i niezapomnianych fotograficznych wspomnień.

Z poważaniem - Jacek Forfa

MDK

Historia konkursu

Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży organizowana jest od 1985 roku. W latach 1985-1989 konkurs odbywał się co roku, a od 1993 roku, tj. od VI edycji, impreza organizowana jest w cyklu dwuletnim. Od samego początku, konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Wystawa jest imprezą skierowaną do dzieci i młodzieży interesującej się fotografią. Głównym jej celem jest promocja twórczości młodych twórców - amatorów, wymiana doświadczeń, pogłębianie ich wiedzy odnoszącej się do umiejętności technicznych i poszerzania horyzontów w zakresie uprawiania fotografii jako sztuki. Poprzez organizację imprezy pragniemy poszerzyć grono osób zainteresowanych fotografią.

Dzięki obecności w mediach, prasie, na stronach internetowych poświęconych fotografii docieramy do szerokiego kręgu odbiorców, umożliwiamy im prezentację swoich osiągnięć. Podtrzymujemy także nieco słabnące zainteresowanie fotografią analogową (klasyczną), w tym szczególnie fotografią czarno-białą. Impreza ta wpływa także na pozytywny obraz Towarzystwa Działań Twórczych TALENT w Białymstoku, jednocześnie promując także działalność współpracującego z Towarzystwem Młodzieżowego Domu Kultury.

Zasięg konkursu jest unikatowy w skali kraju, jego ranga rośnie z każdym rokiem, czego świadectwem jest rosnące zainteresowanie konkursem wśród dzieci i młodzieży.