Szanowni Państwo

Grand Prix Dagmara Adamus 5zapraszamy do udziału w kolejnej - XVII edycji Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży Białystok 2015 pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Białegostoku i Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Północno-Wschodni.

Wraz z nową edycją, zmienił się wygląd i adres strony. Od teraz tylko tutaj zamieszczać będziemy informacje dotyczące konkursu - a więc komunikat, tematy warsztatów, oraz publikować nagrodzone zdjęcia jak i te z wręczenia nagród, warsztatów itp.

Mamy nadzieję, że tak, jak w latach poprzednich, licznie weźmiecie udział w naszym konkursie.

Przypominamy, że warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie nam cyfrowych plików (na adres e-mail lub na płycie CD/DVD) oraz odbitek zgłoszonych zdjęć na adres MDK Białystok.

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy je kierować na adres j.forfa@mdk.bialystok.pl

Jacek Forfa - sekretariat konkursu

MDK

Historia konkursu

Ogólnopolska Wystawa Fotografii Dzieci i Młodzieży organizowana jest od 1985 roku. W latach 1985-1989 konkurs odbywał się co roku, a od 1993 roku, tj. od VI edycji, impreza organizowana jest w cyklu dwuletnim. Od samego początku, konkurs objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Wystawa jest imprezą skierowaną do dzieci i młodzieży interesującej się fotografią. Głównym jej celem jest promocja twórczości młodych twórców - amatorów, wymiana doświadczeń, pogłębianie ich wiedzy odnoszącej się do umiejętności technicznych i poszerzania horyzontów w zakresie uprawiania fotografii jako sztuki. Poprzez organizację imprezy pragniemy poszerzyć grono osób zainteresowanych fotografią.

Dzięki obecności w mediach, prasie, na stronach internetowych poświęconych fotografii docieramy do szerokiego kręgu odbiorców, umożliwiamy im prezentację swoich osiągnięć. Podtrzymujemy także nieco słabnące zainteresowanie fotografią analogową (klasyczną), w tym szczególnie fotografią czarno-białą. Impreza ta wpływa także na pozytywny obraz Towarzystwa Działań Twórczych TALENT w Białymstoku, jednocześnie promując także działalność współpracującego z Towarzystwem Młodzieżowego Domu Kultury.

Zasięg konkursu jest unikatowy w skali kraju, jego ranga rośnie z każdym rokiem, czego świadectwem jest rosnące zainteresowanie konkursem wśród dzieci i młodzieży.